Archivado en Dones i Igualtat

Descans per maternitat amb la mare a l'atur

Pot el meu marit gaudir de la baixa per maternitat, o una part d'ella, mentre jo estic en l'atur?


pdf print pmail

L'Estatut dels Treballadors estableix en el seu article 48 apartat 4 que deuen treballar ambdós cònjuges perquè la mare pugui cedir part del descans per maternitat al pare. Li reprodueixo l'article

Infórmate

CCOO Servicios es un sindicato, es Comisiones Obreras en los sectores de Comercio, Financiero, administrativo, de las TIC, Hostelería, Contact-center, Oficinas, Turismo... Leer más


Síguenos en Telegram

Dónde estamos


OFICINAS CENTRALES
Ramírez de Arellano, 19
28043 Madrid
Tel: 91 540 92 82
Asesoría Madrid 91 536 51 63-64
Otras Comunidades
Fax: 91 559 71 96
Email: contacta@servicios.ccoo.es